Sophos Yeni Desktop Firewall ve UTM Cihazlarını duyurdu

Sophos, artık modüler bağlantı ve redundancy içeren yeni jenerasyon XG ve SG serisi desktop firewall cihazlarını bu hafta duyurdu.

Yedek Güç Kaynağı

Sophos’un geçtiğimiz aylarda yaptığı araştırmada IT yöneticilerinin %79’unun güvenlik duvarlarından beklentisi daha iyi korumaydı. En iyi tehdit tespit teknolojisine sahip olsanız bile, en basit ağ bağlantısı kaybı korumalarından biri olan olan failover özelliğine sahip olmadığınızda bunun size faydası olmayacaktır.

Tüm XG ve SG 100 serisi modellerde şimdi Sophos ikinci bir yedek güç kaynağı teklif ediyor. Bu şekilde cihazınızdaki bir güç kaynağında teknik bir sorun baş gösterdiğinde cihaz yedek güç kaynağı üzerinden sorunsuz çalışmaya devam edir.

Bolca bağlantı seçeneği

Sophos’un high-end olarak tabir edilen desktop modelleri(125/135) şimdi modüler yükseltme bölmesi ile geliyor. Bu da cihazınıza en son LTE standartlarına sahip ve performans iyileştirmesi için iki dış anteni olan  yeni 3G/4G(PCIe) modülleri ekleyebileceğiniz anlamına geliyor. Bu modül tamamen cihazla entegre, XG Firewall veya Sophos UTM Console üzerinden yönetilebilir olarak geliyor.

Yükseltme bölmesi ayrıca ikinci bir Wi-Fi modülü eklemek için de kullanabilir. Bu şekilde aynı anda hem 2.4 ve 5 GHz band hızlarını kullanabileceksiniz. Ayrıca her desktop modelde 802.11ac Wi-Fi opsiyonu olduğunu unutmayınız.

Bunun yanında SFP form faktör şeklinde bir opsiyonel VDSL2 modem opsiyonu eklendi.

Ürünlere ait önemli geliştirmeleri aşağıda bulabilirsiniz:

  • Her model için 11ac Wi-Fi opsiyonu
  • Tüm XG/SG 125/135 modelleri için modüler 3G/4G bağlantı opsiyonu
  • Tüm XG/SG 100 serisi modellerde SFP portu
  • SFP formatında bir VDSL2 modem
  • Tüm XG/SG 100 serisi modellerde ikincil yedek güç kaynağı opsiyonu

Your Comment:

Benzer Makaleler

17

Eyl
Siber Güvenlik

Yeni Spam Dalgası : Hesabınız Kesildi !

15 Eylül 2018 tarihinde Türkiye'yi hedef alan bir spam/scam e-posta dalgası başladı. Görünüşe göre spam e-posta fikri Black Mirror isimli diziden esinlenilmiş. Black Mirror isimli dizinin ilgili bölümünde çocuk pornosu izleyen kişilerin bilgisayarına truva atı bulaştırılarak web kameralarından görüntüleri kaydediliyor ve sonrasında bu kişilere bir e-posta gönderilerek şantaj yapılıyor. 15 Eylül'de yapılan spam dalgasında şirket e-posta adresinize [...]
Sophos

Sophos XG Firewall Destination NAT / Port Forwarding/ Port Yönlendirme

Port Yönlendirme Nedir? : Yerel ağınızdaki bir sunucuyu internette belirli bir port üzerinden erişilebilir kılmak için yapmamız gereken işlemdir. Örnek vermek gerekirse aşağıdaki ağı ele alalım. 192.168.1.2 IP adresli bir web sunucumuz var ve internet üzerindeki bir bilgisayarın bu sunucuya RDP(Remote Desktop Protocol) üzerinden bağlanmak istiyoruz. Bu durumda trafiğin yönü aşağıdaki gibi olmalıdır. 1.1.1.1:3389 >> 192.168.1.2:3389. NAT[…]

26

Haz
Siber Güvenlik

Yeni Kablosuz Güvenlik Standardı WPA3 Duyuruldu

Wi-Fi Alliance bugün tehlikeli krack saldırıları dahil olmak üzere bilinen tüm kablosuz güvenlik açıklarını ve saldırılarını ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni nesil kablosuz güvenlik standardı WPA3’ü resmi olarak duyurdu. WPA3 Nedir? WPA3’ü konuşmadan önce WPA standardının tam olarak ne olduğunu kavramak önemli. WPA, WEP(Kabloya Eşdeğer Gizlilik) isimli kablosuz güvenlik standardında ciddi güvenlik zayıflıkları keşfedilmesi sebebiyle onun yerine geliştirilmiştir.[…]